Často kladené otázky

Je Moyo nosič vhodný pre novorodenca?


Vo všeobecnosti platí, že na nosenie novorodenca je ideálna nosiaca pomôcka šatka, ktorá sa mu dokonale prispôsobí. Avšak aj tu platí a je veľmi dôležité obzvlášť pri malinkom bábätku, aby bola šatka správne uviazaná. Nie všetkým maminkám viazanie šatiek vyhovuje a bohužiaľ ich to od nosenia aj odradí. Preto sme vyvinuli nosič Moyo Classa First Size. Tento typ nosiča má možnosť nastavenia na nosenie novorodenca od konfekčnej veľkosti 56 ( od 3,5 kg ). Okrem toho, že jeho šírka sa dá nastaviť na veľmi úzko, obsahuje sadu praciek na bedrovom páse, kde sa upínajú ramenné popruhy počas prvých cca 2-3 mesiacov. Vďaka tomu sa na krehkú chrbticu dieťatka nevyvíja priečne tlak ťahaním ramenných popruhov zapnutých na bokoch opierky. Taktiež nosič obsahuje okrem regulácie výšky opierky aj možnosť zúženia šírky opierky v záhlaví bábätka a samozrejmosťou je fixačná kapucňa. Takže, áno, dnes už máme možnosť nosiť novorodenca aj v nosiči, avšak dôležitý je správny výber nosiča ( neodporúčame nosiče s novorodeneckou vložkou ) a hlavne správne nastavenie podľa pokynov v návode 😊
Aká šatka je vhodná na nosič?


Šatku vo všeobecnosti odporúčame s gramážou aspoň 250 g/m2, ideálne celobavlnenú, husto tkanú. Vyhýbame sa prímesiam kvôli náročnejšej údržbe nosiča a odolnosti väzby najmä v namáhaných miestach šitia.
Je potrebné Moyo nosič pred prvým použitím oprať?


Moyo nosiče pred odoslaním perieme a žehlíme, aby ste mohli začať hneď nosiť.
Šijete nosiče aj z vlastnej šatky?


Ponúkame možnosť ušitia nosiča na zákazku z vlastnej šatky a takisto aj doplnkov - slintáky, kapsička na bedrový pás, predlžovací návlek na bedrový pás, moyobag, ring sling. Taktiež máme v ponuke aj možnosť ušitia pôvodnej verzie Moyo nosiča - rozdiel je v tom, že staršia verzia má mäkší bedrový pás, rovno strihaný a nastavovanie šírky opierky na šnúrku, zatiaľ čo nový typ má anatomicky vytvarovaný pevný bedrový pás s reguláciou šírky na suchý zips a väčšie vekové rozpätie použiteľnosti danej veľkosti nosiča.
Koľko materiálu je potrebné na nosič?


Spotreba na ušitie samotného nosiča bez doplnkov je 2,7 metra na nový typ a 2,5 metra na pôvodný typ. Spotreba sa môže mierne líšiť pri jednotlivých veľkostiach nosiča a šírke použitej šatky. V prípade nedostatočného materiálu na ušitie, ponúkame možnosť doplnenia ( podšitia ) nosiča jednofarebnou šatkovinou.
Je možné si niekde vyskúšať Moyo nosiče, alebo bundy?


Áno, po dohode je možné prísť na našu adresu vyskúšať naše produkty. Prípadne je možné dohodnúť sa na stretnutí na podpornej skupine.
Do koľkých kilogramov sú vhodné Moyo nosiče?


V určení vhodnosti nosiča pre konkrétne dieťa, nie je smerodajná jeho váha, ale riadime sa hlavne konfekčnou veľkosťou dieťaťa. Nosiče boli testované na nosnosť 20 kilogramov, to však neznamená, že sú aj vhodné pre 20 kilové dieťa. Uniesli by určite aj viac, ale podstatná je veľkosť chrbtovej opierky, nie nosnosť. Nosič je dobrý dovtedy, kým šírka chrbtovej opierky siaha dieťaťu od kolienka po kolienko. Pri starších deťoch, ktoré už samostatne chodia, je povolená malá tolerancia, čiže nevadí ak je opierka o kúsok kratšia, ak to dieťaťu pri nosení neprekáža, je zachovaná ergonomická poloha – kolienka sú vyššie ako zadok. Moyo First Size ( Classa ) - vhodný od narodenia ( od veľkosti 56 ) do cca 1 a pol roka ( do veľkosti 86 ) Moyo Tiny Size ( Cross ) - Vhodný od cca 2 mesiacov ( od veľkosti 62 ) do cca 1 a pol roka ( do veľkosti 86) Moyo Maxi Size ( Classa, Cross ) - Vhodný od cca 7 mesiacov ( od veľkosti 74 ) do cca 4 rokov ( do veľkosti 104 – 110 ) Tieto veľkostné údaje sú len orientačné, každé dieťatko je individuálne. Deti sa od seba odlišujú stavbou tela, dĺžkou trupu a končatín atď., takže každému môže daná veľkosť nosiča vyhovovať od a do inej konfekčnej veľkosti.
Je možné v Moyo nosiči nosiť dieťa aj na chrbte?


V oboch typoch Moyo nosičov je možné nosiť na chrbte, avšak ak plánujete nosiť prevažne na chrbte, alebo nosiť takto často, odporúčame nosič typu Classa - s rovnými ramennými popruhmi. Klasické popruhy sa dajú lepšie prispôsobiť noseniu na chrbte. V Cross nosiči je tiež možné nosiť na chrbte, avšak keďže krížiace popruhy sú špeciálne ušité na nosenie do kríža a pri nosení na chrbte sa zapínajú rovno, neposkytujú pri dlhšom nosení až taký komfort ako rovné. Na chvíľkové poponášanie dieťaťa na chrbte však určite poslúži aj Cross. Toto odporúčanie taktiež neplatí pre všetkých, pretože sú aj maminky, ktoré nosia dieťa v Cross nosiči aj na chrbte bežne a dokonca im to viac vyhovuje. Zase platí, každému vyhovuje niečo iné.
Dajú sa na nosiči typu Classa krížiť popruhy?


Nie, popruhy majú špeciálny strih a polstrovanie vyvinuté pre zvýšený komfort nosenia.
Aká je záruka na Vaše produkty?


Štandardne 24 mesiacov.
Ktorý typ Moyo nosiča je pohodlnejší, Cross alebo Classa ( krížiace alebo rovné ramenné popruhy? )


Nedá sa jednoznačne odpovedať na túto otázku, nakoľko každý z nás je iný a vyhovuje mu iný nosič. Zatiaľ čo niektorí preferujú praktické rovné popruhy, iní zas nedajú dopustiť na krížiace sa popruhy, ktoré sú na kríženie aj špeciálne ušité. Krížiace popruhy preferujú osoby, ktoré majú ešte nechodiace bábätká, na nosenie po dlhšiu dobu, kedy nemusia dieťa hore-dole vykladať z nosiča ako pri chodcovi. Avšak je aj mnoho takých, ktorí preferujú kríženie aj starších detí, nakoľko tento spôsob upínania popruhov im lepšie rozloží váhu dieťatka na chrbte a nosenie je pre nich pohodlnejšie ako s rovnými popruhmi. Sú však aj maminky, ktorým krížiace popruhy vyslovene nesedia. Úlohu tu zohráva aj tvar, šírka a sklon ramien, výška v akej konkrétna osoba svoje dieťa nosí atď. Takže neostáva nám nič iné, ako odporučiť staré známe, a to, že najlepšie je si nosič pre kúpou vyskúšať. Ak túto možnosť nemáte, pri nakupovaní cez eshop máte vždy možnosť nosič vrátiť ak vám nesadne, respektíve vymeniť.
Ako dlho trvá doručenie tovaru, ak máte tovar skladom?


V prípade, že si vyberiete v našom eshope tovar, ktorý je skladom, odošleme vám ho ihneď po pripísaní platby na náš účet v prípade zvolenej úhrady prevodom, kartou alebo cez pay pall. Pokiaľ si zvolíte platbu na dobierku, odosielame do 2 pracovných dní. Ak by nastal prípad, že by tovar nebolo možné odoslať čo najskôr, budeme vás informovať.